Kasztany dla mamy

10 października 2020

Drużyna Fair Play z Zaboru, to kolejna ekipa wolontariuszy, którzy wzięli udział w akcji dobroczynnej w Fair Play Programie, akcji "Zróbmy coś dobrego". Działanie zostało zaplanowane na okres od 30 września do 10 października 2020 roku i odbywało się na terenie Gminy Zabór.  Drużyna przyłączyła się do zbiórki kasztanów, której hasło brzmiało „Kasztany dla mamy”. Pieniądze, które zebrano ze sprzedaży zebranych kasztanów, zostały przekazane na rzecz kobiety z niepełnosprawnym dzieckiem z Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze.
Drużyna uzbierała aż 300 kilogramów kasztanów, które przekazała na ręce organizatorów akcji. A w sumie uzbierano aż 7,5 tony kasztanów. Akcja miała na celu promowanie takich wartości jak wrażliwość społeczna na cierpienie drugiego człowieka.

Tak komentuje akcję , lider drużyny z Zaboru , Piotr Witkowski:
W okresie jesiennym zachęcamy całe rodziny do zbiórki kasztanów, bo tak nie wiele może sprawić radości a pomóc osobom potrzebującym.  

W akcję dobroczynną wolontariuszy z Zaboru włączyło się aż 56 młodych wolontariuszy- 29 dziewcząt oraz 27 chłopców. Rolą wolontariuszy Fair Play Drużyny z Zaboru był aktywny udział  w zbiórce kasztanów, pomoc logistyczna dla uczestników akcji, uczniom szkoły podstawowej oraz mieszkańcom gminy.
Partnerem działań wolontariuszy z Zaboru była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaborze, której zadaniem była promocja i zaangażowanie w zbiórkę uczniów oraz nauczycieli placówki . Akcję wsparła również 13 Drużyna Harcerska „Włóczykije” z Nowego Miasteczka z Hufca Nowa Sól ZHP. Było to aż 16 harcerzy , koordynowanych przez dwóch opiekunów. Harcerze również brali aktywny udział w akcji pomocowej.

Liderem Fair Play Drużyny z Zaboru i inicjatorem jej działań jest Piotr Witkowski. Zawodowy strażak oraz lokalny animator sportu na miejscowym „orliku” . Piotr oprócz tego, że pracuje w zawodzie dla odważnych ludzi , nie boi się angażować w różnego rodzaju działania sportowo- wychowawczo-edukacyjne.

Akcja dobroczynna drużyny z Zaboru promowała dwa z 17-stu Celów Zrównoważonego Rozwoju na rzecz utrzymania równowagi i pokoju na świecie, sformułowane przez ONZ. Były to : cel nr 3- dobre zdrowie i jakość życia oraz cel nr 15 – życie na lądzie.
Materiał zrealizowany w ramach projektu "Fair Play Program = Akademia + Drużyny + Grywalizacja + Forum + Badania" realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 r. koordynowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i wsparciu FIFA Foundation
Operator programu:
LOGO MSIS
Młodzieżowe Stowarzyszenie
Inicjatyw Sportowych
a.mierkowski@msis.pl
All Rights Reserved
©MSIS