„ Nie wiesz co robić? … Rób dobro!!!”

30 października 2020

„Nie wiesz co masz robić ? … Rób dobro” , takim hasłem zachęcali do pomocy lokalną społeczność wolontariusze Fair Play Drużyny z Pucka.  Akcja odbyła się 30 października 2020 roku.
W ramach zadania 2, akcji "Zróbmy coś dobrego" puccy wolontariusze przy pomocy uczestników, zorganizowali sprzątnie miejscowej plaży oraz parku miejskiego. Dodatkowo, pomogli również ptakom , rozwieszając karmniki , zrobione z materiałów przeznaczonych do recyclingu. Teraz nasi latający przyjaciele , będą mogły posilić się w nadchodzące, zimowe dni. Akcja miała być apelem o dbałość o własne otoczenie.
- Takie akcje angażujące w pomaganie, od najmłodszych lat , są niezbędnym działaniem w edukacji dzieci  i młodzieży. Poprzez aktywne robienie dobra na rzecz różnych celów, zostaje nam wrażliwość społeczna na całe życie 
- tak podsumowuje akcję Patrycja Komowska, liderka drużyny z Pucka.
W organizację akcji dobroczynnej włączyło się czynnie troje młodych  wolontariuszy Drużyny Fair Play z Pucka   - 2 chłopców i jedna dziewczynka. Ich zadaniem była pomoc i organizacja całego wydarzenia oraz opieka nad pozostałymi uczestnikami akcji.
Partnerem akcji sprzątania plaży i parku miejskiego w Pucku była Szkoła Podstawowa im. Mariusza Zaruskiego w Pucku. Rola jednostki polegała na czynnym udziale dzieci w wydarzeniu.  Wzięły w nim udział uczniowie dwóch oddziałów nauczania wczesnoszkolnego, koordynowane przez panie wychowawczynie.

Liderami Fair Play Drużyny z Pucka i  głównymi inicjatorami akcji dobroczynnej są Patrycja Komowska i Dawid Pomorski. Animatorzy sportu i rekreacji i pedagodzy. Członkowie zarządu Stowarzyszenia Port, twórcy żeńskiej drużyny piłki nożnej Kaperki Puck. Inicjatorzy i organizatorzy imprez i projektów sportowo- edukacyjnych. Liderzy prowadzą również  Puckie Centrum Wsparcia i Placówkę Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży.
Akcja dobroczynna wolontariuszy z Pucka promowała aż 5 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Cel nr 3 – Dobre zdrowie i jakość życia. Cel nr 5- Równość płci. Cel nr 13- Działania w dziedzinie klimatu. Cel nr 15- Życie na lądzie. Cel nr 17- Partnerstwa na rzecz celów.
Materiał zrealizowany w ramach projektu "Fair Play Program = Akademia + Drużyny + Grywalizacja + Forum + Badania" realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 r. koordynowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i wsparciu FIFA Foundation  
Operator programu:
LOGO MSIS
Młodzieżowe Stowarzyszenie
Inicjatyw Sportowych
a.mierkowski@msis.pl
All Rights Reserved
©MSIS