Fair Play program łączy siły z adidas Breaking Barriers

9 kwietnia 2021

Fair Play Program jest 1 z 6 partnerów CAIS – z Portugalii, Rhein Flanke z Niemiec, Balon Mundial z Włoch, Cross Cultures z Bałkanów i Johan Cruyff Foundation z Holandii, którzy rozpoczęli projekt adidas Breaking Barriers – inicjatywę firmy adidas do przełamywania barier sportowych, z którymi borykają się kobiety i dziewczęta w całej Europie.
Firma adidas wierzy, że sport może zmieniać życie, dlatego opracowała założenia 5-letniej inicjatywy, by wspierać dziewczyny i kobiety w uprawianiu sportu. Projekt adidas Breaking Barriers jest wspierany przez organizację StreetFootballWorld, Soccer Without Borders i organizację Women Win, a w efekcie, w tę inicjatywę zostanie włączonych 15 organizacji pozarządowych z Europy.

W ramach projektu opracowaliśmy Plany Akcji, a ich głównym założeniem jest wprowadzenie w naszej organizacji i w projekcie zmian organizacyjnych na rzecz równości płci oraz zwiększenia możliwości uczestnictwa dziewcząt w aktywności fizycznej.
Wyłoniliśmy także 5 championek, które wypracowały własną inicjatywę Time to Break Stereotypes – inicjatywę skierowaną do dziewcząt i kobiet, z którymi będą dzielić się zdobytą wiedzą, łączyć aktywność fizyczną z warsztatami społecznymi.
 Przy okazji realizacji  inicjatywy Time to Break Stereotypes zostanie:
  • zrealizowanych 12 spotkań dla dziewczyn, prowadzonych przez każdą championkę – w sumie 60 zajęć
  • zaangażowanych  75 dziewczyn w wieku 10-18 lat z miejscowości: Rudniki – woj. Opolskie, Proboszczewice – woj. Mazowieckie, Maszewo Duże – woj. Mazowieckie, Puck – woj. Pomorskie
  • zrealizowanych 5 lokalnych festiwali dla kobiet i dziewczyn

Cieszymy się, że możemy być częścią tak ważnej i potrzebnej sprawy !!
Operator programu:
LOGO MSIS
Młodzieżowe Stowarzyszenie
Inicjatyw Sportowych
a.mierkowski@msis.pl
All Rights Reserved
©MSIS